Avokadonun Faydaları

Avokado, zengin kremalı bir tada sahip armut biçimli bir meyvedir. Yüksek düzeyde iyi yağ içeriği ve son derece düşük kolesterol düzeyi nedeniyle sağlık çevrelerinde dikkat çekmiştir. Daha çok Meksika, Guam ve Orta Amerika’ya has bir meyvedir. Avokadonun pek çok çeşidi mevcuttur. Genellikle çiğ olarak ya da salatalarda kullanılır. Birçok kişi, yüksek kalorili içeriğinden dolayı kilo aldırıcı bir besin olduğunu düşünmektedir. Ancak avokado, tereyağı ve diğer yüksek kalorili diyet ögelerine kıyasla daha az kalori içerir. Yağ içeriğinin çoğu, sağlık için yararlı olan fitoteroller gibi benzersiz kaynaklardan gelir. Zengin bir mineral ve vitamin kaynağı olan avokado A, C ve E vitaminlerini bünyesinde fazlasıyla bulundurur.

Avokado kolesterolü düzenler Kan basıncını düzenlemeye yardımcı olur Kansere karşı savaşır Göz hastalıklarına iyi gelir Meyvelerin içinde en fazla protein avokado dadır Hücrelerin yenilenmesini sağlayarak cildin yaşlanmasını önler. Bağışıklık sisteminin güçlenmesini sağlar Kandaki kırmızı kan hücrelerinin oluşmasını sağlar Demir açısından zengindir Yetersiz beslenme düzeni olanlar için vitamin ve mineral açısından zengin avokado önerilir.
Bebeğiniz için avokado
Avokado bebeğinizin fiziksel ve zihinsel gelişimi için çok önemli bir besin kaynağıdır. Avokado yağı ile anne sütündeki yağ %90 benzemektedir, buda bize avokadonun çocukların gelişimi için önemli bir besin kaynağı olduğunu göstermektedir.

Avokado maskesi ile cildiniz tazeleyin
Kuru bir cildemi sahipsiniz? Avokado maskesi ile cildinizi nemlendirin ve canlılık katın.

Hazırlanışı : Avokadoyu ezin içerisine bal ve badem yağı koyarak karıştırın, hazırlanmış karışımı cildinizi temizledikten sonra sürün ve ortalama 20-25 dk bekleyin ve yıkayın.

Avokado yağının faydaları
İçerisinde omega-3 ve omega-6 bulunan avokado yağı kan akışının hızlanmasını sağlar, kan basıncını düzenler, damar tıkanıklıklarını engeller. Ayrıca avokado yağının kolon ve meme kanseri riskini azalttığı bilinmektedir.